XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 12 SIERPNIA 2018 ROKU

1. Dzięki wielkodusznej postawie wielu parafian mogliśmy w minioną niedzielę uzyskać podczas pieniężnej zbiórki do puszek kwotę 6112 zł. Będzie ona służyć przy zakupie nowego specjalistycznego elektrycznego wózka dla pana Edwarda. Ofiarodawcom jeszcze raz serdecznie dziękuję.
  2. We środę uroczystość Wniebowzięcia NMP – w tradycji ludowej zwana również świętem Matki Bożej Zielnej. Msze święte w naszym kościele będą się odbywać w porządku niedzielnym – będzie również msza święta wieczorna o g. 18-tej. Podczas każdej z nich odbędzie się także obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
  3. Dzień 15 sierpnia jest również Świętem Wojska Polskiego. Z tej okazji w 98. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. odbędzie się w naszym kościele uroczysta msza święta o g. 10-tej. Wezmą w niej udział kombatanci, Burmistrz Łomianek, władze miasta, samorządowcy. Będziemy się modlić za wszystkich, którzy oddali swe życie dla odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Po mszy świętej nastąpi przemarsz uczestników uroczystości do pomnika „Miejsce uświęcone krwią poległych za wolność Ojczyzny”, znajdującego się przy ulicy Parkowej. Tu w latach 1939-1942 Niemcy rozstrzelali 22 Polaków. W ostatniej części uroczystości przy pomniku zostaną złożone wieńce, a także w miejscu faktycznych straceń w pobliskim wąwozie Lasku Młocińskiego.
  4. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Idziemy” oraz „Gość Niedzielny”.

czwartek,
16 sierpnia 2018