II NIEDZIELA ADWENTU 09 GRUDNIA 2018 ROKU

1. Dzisiaj, w II Niedzielę Adwentu, obchodzimy XIX Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się przede wszystkim za wiernych, którzy tam żyją i wyznają swoją wiarę. Wychodząc z kościoła możemy wspomóc swoim datkiem nasze siostry i braci tam żyjących składając ofiarę do puszki.
  2. Zachęcam do zaopatrywania się w opłatki na stół wigilijny, które na naszych oczach poświęcone są w naszym kościele. Są one również dostępne w naszej zakrystii – otrzymujemy je składając dobrowolną ofiarę.
  3. Wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zakupując świece na stół wigilijny. Świece są w rozmaitych wymiarach i cenach. Możemy się z nimi zapoznać w zakrystii, przy stoliku.
  4. Podczas Adwentu tradycyjne Roraty odbywają się w dni powszednie podczas porannych mszy świętych o g. 6.45. W soboty zapraszam dzieci - szczególnie pierwszokomunijne - na Roraty o g. 18-tej.
  5. Dziękuję pierwszym ofiarodawcom za produkty, które już zostały dostarczone do naszego kosza adwentowego. Starajmy się, aby wskazane wcześniej artykuły dostarczyć do niedzieli 16 grudnia, aby w ostatnim tygodniu przed Świętami móc je rozprowadzić w postaci paczek dla osób potrzebujących w naszej parafii.
  6. W tym roku liturgiczny okres adwentu nie jest aż taki długi (czyli trwający całe cztery tygodnie) – ma zaledwie nieco ponad trzy. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się już za tydzień, w III Niedzielę Adwentu - 16 grudnia. Poprowadzi je ks. Krzysztof Adamski - rejonowy wizytator nauczania religii w Archidiecezji Warszawskiej, rezydujący w Diecezjalnym Ośrodku Rekolekcyjnym w Podkowie Leśnej. Nauki rekolekcyjne w niedzielę będą się odbywać podczas każdej mszy świętej.
  7. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.

czwartek,
13 grudnia 2018

(347. dzień roku)

Czwartek, II Tydzień Adwentu